Březen 2009

Chůva k pohledání - Madeline Rose Zima

7. března 2009 v 17:06 | © Webmaster by : Jenniss |  ► Herci
Madeline Rose Zima
Jméno : Madeline Rose Zima
Datum narození : 16.9.1985
Znamení : Panna
Povolání : herečka
Místo narození : New Haven v Connecticutu
Chůva k pohledání : Gracie Shefield
Manžel : -
Barva vlasů : Hnědá/blod
Barva očí : Zelená
Výška : 173 cm

Madeline Zima se narodila 16. září v New Haven v Connecticutu. Hrála různé role, ale nejvíc zazářila v Chůvě k pohledání jako Gracie. Madeline a její rodina nyní žije v Los Angeles. Její nejoblíbenější předmět ve škole je výtvarka. Mezi její zájmy patří plavání, kempování, rýžování zlata a jízda na kolečkových bruslích se svými sestrami. Proslavila se také rolí ve filmu The Hand Rockc the Cradle. V současné době se pracuje na své spisovatelské kariéře - píše novelu a zároveň studuje vysokou školu. Nechodila do školy, měla domácího učitele. Miluje snowboard, malování, tanec, plavání a trávení času se svými dvěma sestrami. Madeline hraje na kytaru, zpívá a píše písně.

Chůva k pohledání - Charles Shaughnessy

7. března 2009 v 16:59 | © Webmaster by : Jenniss |  ► Herci
Charles George Patrick Shaughnessy
Jméno : Charles George Patrick Shaughnessy
Datum narození : 9.2.1955
Znamení : Vodnář
Povolání : herec
Místo narození : Londýn, Anglie, Velká británie
Chůva k pohledání : Maxwell Shefield
Manželka : Suzan Fallander
Barva vlasů : Hnědá
Barva očí : Hnědá/ zelená
Výška : 182 cm

Život
Narodil se v Londýně jako syn Alfreda Shaughnessyho, který byl scénáristou seriálu Upstairs, Downstairs a herečky Jean Lodge. Protože se narodil v herecké rodině, v prvních filmech začal účinkovat už na základní škole. Po absolvování Etonu začal studovat práva na universitě v Cambridge. Když studoval na Cambridgi přidal se do skupinky komediálních herců nazvané "Footlights Revue".Po maturitě se rozhodl vrátit k hraní a zapsal se do Londýnské divadelní školy, která mu umožnila hodně cestovat se souborem. Přestěhoval se do Ameriky, kvůli herečce, Susan Fallander, do které se zamilovat a chtěl se s ní oženit.Také tak 13.5. 1983 udělal a nyní může být pyšný na své dvě dcery Janny a Madekyn. Mimo práci si Charles rád najde čas na jeho dvě dcery. Se starší rád jezdí na kole a s mladší chodí do parku.

Chůva k pohledání - Fran Drescher

7. března 2009 v 16:49 | © Webmaster by : Jenniss |  ► Herci
Fran Drescher
Jméno : Francine Joy Drescher
Datum narození : 30.9.1957
Znamení : Váhy
Povolání : Herečka, bavička, aktivistka, scénáristka, producentka
Místo narození : Flushing, New York, USA
Chůva k pohledání : Fran Fine
Manžel : rozvedená s Peterer Marcem Jacobsonem
Barva vlasů : Hnědá
Barva očí : Hnědá
Výška: 165 cm

Francine "Fran" Joy Drescher, narozená 30. září 1957, je americká herečka, bavička a aktivistka. Vyrostla v Queensu v New Yorku do rodiny Aškenázů původem z Východní Evropy (její prababička se narodila ve Focşani v Rumunsku). Má rodiče Sylvii a Mortyho Drescherovy a starší sestru Nadine. Umístila se na druhém místě v soutěži Miss New York Teenager v roce 1973. Studovala Hillcrest High School, kde potkala svého budoucího manžela Petera Marca Jacobsona, za kterého se provdala, když jí bylo 21 let, roku 1978. Jacobson ji neustále podporoval v její kariéře a psal, režíroval a produkoval její vlastní televizní seriál Chůvu k pohledání.

První filmové role:
Svoji první důležitou roli obdržela v úspěšném filmu Horečka sobotní noci (1977), kde k Johnu Travoltovi pronesla nezapomenutelnou větu: "Jsi v posteli stejně dobrý jako na parketu?" O rok později na sebe upoutala větší pozornost ve snímcích jako V zajetí rytmu (1978) nebo Summer of Fear (1978). Také dostala výjimečnou roli ve Formanově filmu Ragtime (1981). V 80. letech zaznamenala úspěch jako herečka vedlejších postav například ve filmech The Hollywood Knights, Doctor Detroit, The Big Picture, UHF, Cadillac se slevou nebo Hraje skupina Spinal Tap.

Chůva k pohledání a pozdější kariéra:
V roce 1993 konečně vytvořila sspolečně se svým manželem svůj vlastní televizní pořad: Chůvu k pohledání vysílanou na stanici CBS do roku 1999. Seriál jí přinesl okamžitý úspěch a ona se stala hvězdou. V tomto sitcomu hraje atraktivní a živou ženu Fran Fine, která se stane chůvou tří dětí: Margaret "Maggie", Brightona and Grace Sheffieldových; se svým vtipem a elegancí si získala přízeň u ovdovělého otce Maxwella Sheffielda, usedlého, vyrovnaného, řádného Britského džentlmana a brodwayského producenta, kterého si zahrál britský herec Charles Shaughnessy.

Její hlas je kombinací nosovek a typického "newyawkského" akcentu. Ve své autobiografii rozebírá fakt, že toto je jednoduše její skutečný hlas, přestože ho před kamerou trochu přehrává. Píše, že si musela vzít mnoho hodin rétoriky, aby mohla vůbec jít na konkurz, a její smích "střílející kulomet" se stal jejím poznávacím znamením. Její první kniha je vhodně a humorně pojmenována Enter Whining. Objevila se ve filmech Jack (1996) režiséra Francise Forda Coppoly, Kosmetička a zvíře (1997) (pro který byla též výkonnou producentkou) a Řezník, kněz a prostituka (2000), ve kterém hrál též Woody Allen.

Znásilnění:
V lednu 1985 se dva ozbrojení zloději vloupali do jejího bytu v Los Angeles. Zatímco jeden vykrádal jejich domov, druhý znásilnil Fran a její kamarádku. Její manžel byl fyzicky napaden, spoután, a přinucen být svědkem toho všeho. Trvalo mnoho let než to vše překonala, a o hodně déle než to byla schopna sdělit tisku. Její slova byla citována z interview s Larrym Kingem a přestože se jednalo o traumatický zážitek, našla způsob jakým to obrátit v něco pozitivního. Ve své knize Cancer Schmancer píše: "Celý můj život byl o přeměně špatného v dobré." Viděla svého násilníka, který byl podmínečně propuštěn, jak se vrací do věžení odsouzen ke dvěma doživotním odnětím svobody.

Rozvod:
Po rozchodu v roce 1996 se o tři roky později rozvedli. Neměli spolu žádné děti. Později se stýkala o šestnáct let mladším mužem. V květnu 2009 se přestěhovala zpět do rodného New Yorku.

Boj s rakovinou:
Po dvou letech příznaků a vyvráceních nemoci osmi lékaři byla dne 21. června 2000 umístěna do losangelské nemocnice Cedars Sinai. Lékaři jí zde diagnostikovali rakovinu dělohy. Neprodleně musela být provedena radikální hysterekotmie pro předejití neštěstí. Od té doby byla zdravá a nemusela podstoupit žádnou pooperační léčbu. O svých zkušenostech píše ve své druhé knize Cancer Schmancer.

Cancer Schmancer Movement:
21. června 2007, sedm let po svém uzdravení vyhlásila otevření Cancer Schmancer Movement, což je neziskové organizace, která si klade za cíl, aby všechny ženy s rakovinou byly diagnostikovány na nejvyšší úrovni s nejvyšší šancí se vyléčit.

Fran říká: "Musíme převzít kontrolu nad našimi těly, stát se většími spolupracovníky s našimi lékaři, návzajem se povzbuzovat, abychom daly vědět našim zákonodárcům, že společný hlas žen je silnější a hlasitější než nejbohatší korporátní lobisté."


Návrat to televize:

V roce 2005 se vrátila na obrazovky s novým sitcomem Living with Fran, ve kterém hrála Fran Reeves, matku ve středních letech s dvěma dětmi žijící s Rileyem Martinem (Ryan McPartlin), o polovinu mladší než ona a ne o moc starší než její syn. Charles Shaughnessy, bývalá hvězda Chůvy k pohledání, si zahrál záletného exmanžela Teda. Vysílání Living with Fran bylo 17. května 2006 po dvou sezónách zrušeno, protože WB se spojilo s UPN a společně vytvořily CW, která nově cílila na mladší diváky. Často také účinkuje jako hostující hvězda v mnoha seriálech.

Politika:
Life Ball 2009; Bill Clinton, Fran Drescher a Elke WinkensV září 2008 byla jmenována americkou diplomatkou - veřejnou zmocněnkyní pro zdravotní potřeby žen. Poprvé jako diplomatka vycestovala již nakonci měsíce a zahrnula zastávky v Rumunsku, Maďarsku, Kosovu a Polsku. Mimo jiné podporovala senátorku Hillary Clintonovou na prezidentskou nominaci za Demokratickou stranu.

Chůva k pohledání - 6.série

7. března 2009 v 16:34 | © Webmaster by : Jenniss |  ►Epizody Chůva
01/22 Líbanky přes palubu
Po tom, co Fran a Max vyskočí z lodi, moře je vyvrhne na opuštěný ostrov oba živé. Snaží se tam přežít, zatímco se v New Yorku všichni strachují (až na C.C.-ta bere jako jasný fakt, že Fran je mrtvá). Maxwella ale na ostrově kousne nějaké zvíře a nebýt Fran, tak by asi umřel. Nakonec je Sylvia a C.C. letící v helikoptéře najdou.

02/22 Ticho fran (Psst)
Když Fran a Maxwell spolu tráví svoji první společnou noc v New Yorku, Maxwell zasyčí na Fran, aby ji utišil. Ta se naštve a rozhodne se, že půjde k mamince. Nakonec se usmíří a jdou na večeři. Tam je ale čeká další problém. Uvíznou na toaletě a Max nutně potřebuje na záchod, ale nechce jít před Fran.

03/22 Jednou tajemník, vždy tajemník
Když se Brighton zeptá Maxwella a Fran jestli může jet do Atlantic city, každý mu odpoví opačně. Fran je naštvaná, že Maxwell nebere její názor. Nijak to nezlepší, když Max řekne o Fran v televizi, že to je jeho Chůva. Mimoto se Fran snaží zapadnout do "vyšší vrstvy", a tak jde do klubu.

04/22 Sářini rodiče
Na návštěvu přijíždí rodiče Sarah. Neví o tom, že Fran má v úmyslu adoptovat jejich pravnoučata, a tak se Fran snaží udělat na ně dobrý dojem, což se jí ale moc nedaří. Nejdříve jsou Sářiny rodiče silně proti, ale nakonec je oblomí.

05/22 Kluk Magie
Maggie přivede na večeři svého přítele - modela, předvádějícího spodní prádlo. Zatímco Fran je s ním spokojená, Maxwell jím opovrhuje. Vyústí to v to, že Maggie chce s Michaelem bydlet.

06/22 Těhotná 1
Fran a Maxwell načapají Maggie a jejího přítele Michaele v posteli. Maxwell je naštvaný, ale tím to ještě nekončí. Maggie zjistí, že je možná těhotná, a tak jdou s Fran koupit těhotenský test. Když to Maxwell zjistí, pošle Maggie ke gynekoložce Dr. Reynolds, aby měli jistotu. Ta řekne Maggie, že těhotná není, ale za to má podezření na těhotenství u Fran. Když to Fran běží říct tuto novinu Maxwellovi. Než mu to stačí říct, Max řekne, že je rád, že Maggie není těhotná, protože nechce doma žádné malé dítě. Fran je zklamaná. Niles se snaží koupit od C.C. auto a následně jí ho chce zase vrátit.
| © Jenniss 2008 - 2011 | All Rights Reserved | copyring: charmed-jenniss.blog.cz |