Červen 2009

Chůva k pohledání - Fran Fine

30. června 2009 v 20:43 | © Webmaster by : Jenniss |  ► Postavy
Fakta:
Celé jméno: Fran Fine
Rodiče: Sylvia, Morthy
Sourozenci: Nadine
Stav: vdaná za Maxwela
Děti: Jonáš Samuel , Eva Kateřina
Manžel: Maxwel
Práce : Dříve chůva, prodavačka

Fran se narodila spolu se sestrou Nadine se ve Flushingu v Queensu (New York) do židovské rodiny,kde její matka "jedlík" Sylvie a otec Morty pořád žijí. Je to krásná mladá žena, snad s jedinou vadou na kráse - jejím hlasem, kvůli kterému se vám snaží rozskočit hlava na všechny strany. Jejím dalším malým negativem je neustálé žvanění o její rodině - a že je to ale rodina! Fran je pravděpodobně kouzelnice, protože během celého seriálu se její věk pohybuje kolem třiceti (29-max!33) - má to jediné řešení: podle svých slov lhala i v žádosti o kreditku. Fran je posedlá nakupováním a sháněním si manžela. Jediný "normální" adept je samozřejmě Maxwell, otec dětí, kterým dělá Fran chůvu. Svoji práci chůvy pojímá velice netradičně, takže přísnou paní v uniformě opravdu neočekávejte. Po domě Sheffieldů pobíhá nejraději v co nejkratších a nejupnutějších sukýnkách, po ránu ji ale neuvidíte jinak než v županu a barevných chlupatých pantoflích. Jediné co ji nikdy nechybí jsou načesané vlasy do gigantických rozměrů. Franinou nejlepší kamarádkou je trochu hloupoučká Val, se kterou si na střední škole dokonce adoptovali na dálku "dceru" Mai-Ling. Největším snem je pro Fran, snad kromě manželství, setkání s Barbarou Straisand, které se jí hned několikrát podaří. Ale není to jenom Barbara - Fran je fanynkou snad každé celebrity, což způsobuje Maxwellovi nejedny problémy.

Chůva k pohledání - Maxwel Sheffield

30. června 2009 v 20:37 | © Webmaster by : Jenniss |  ► Postavy
Fakta:
Celé jméno: Maxwel Sheffield
Rodiče: -
Sourozenci: Bratr,sestra (Josline)
Stav: ženatý
Děti: Jonáš, Eva, Gracie, Brighton, Maggie
Manželka: Fran Fine
Práce : Brodwayský producent

Maxwell je Broadwayský producent několika úspěšných her, ačkoliv jeho největším ryvalem je Andrew Lloyd Webber. Vždycky ho děsně vyprokovalo to, že odsoudil muzikál Cats (Kočky) a Andrew na tom pak vydělal jmění.
Jeho manželka Sarah zemřela (nikdy nebylo řečeno jak) několik let před začátkem seriálu. Maxwell má společnici C.C. Babcock, která tajně doufá, že se stane příští paní Sheffieldovou už asi po dvacet let (dokonce šla Sáře za družičku).
Maxwellovou největší pýchou jsou jeho tři děti, Maggie, Brighton a Gracie. Nicméně jeho pracovní vytíženost mu nedovoluje strávit s dětmi tolik času, kolik by potřebovali, a tak se snaží najít chůvu. Pak se objevuje (slečna) Fran Fine.
Jak dlouho to jen šlo se Maxwell a Fran snažili udržet svůj vztah na profesionální úrovni. Hlavně proto, že Maxwell se pořád truchlil pro svoji manželku a Fran se dostávala ze vztahu se svým ex-snoubencem.
Jednou řekl Maxwell Fran, že ji miluje, ale pak to vzápětí odvolal. Po dlouhé době váhání Maxwell opravdu požádal Fran o ruku, vzali se a měli spolu dvojčata.

Chůva k pohledání - Gracie Sheffield

30. června 2009 v 20:34 | © Webmaster by : Jenniss |  ► Postavy
Fakta:
Celé jméno: Sylvia Fine
Rodiče: Otec - Maxwel Sheffield, Matka - Sarah Sheffield (mrtvá)
Sourozenci: Brughton, Maggie
Stav: svobodná
Děti: -
Manžel: -
Práce : studentka

Gracie je nejmladší členkou rodiny Sheffieldů. Do té doby než Fran začala pracovat v domě, byla Gracie nejvíce postižená smrtí svojí matky. V šesti letech musela chodit k terapeutovi. Ze sezení se hodně naučila a poznatky používá na "určování diagnóz" u lidí ve svém okolí. Potom přišla Fran stejně jako u Maggie se hned skamarádily. Kvůli Fran už Gracie nemusela chodit na terapie tak často, jako dřív. Ve skutečnosti Fran jí vlastně zastupovala matku. Byla na ni tak závislá, že dokonce jednou za náí utekla do Flushingu.

Chůva k pohledání - C.C. Babcock

30. června 2009 v 20:31 | © Webmaster by : Jenniss |  ► Postavy

Fakta:
Celé jméno: Cudná Claire Babcock
Rodiče: -
Sourozenci: Bratr
Stav: vdaná Děti: -
Manžel: Niles
Práce : Mexwalova společnice

C.C.je Maxwellova pracovní partnerka a pracuje s ním přes 20 let. Také doufá, že po smrti jeho manželky Sarah se do ní Maxwell zamiluje a vezme si ji. Do jejího plánu ale značně nepasuje Fran, protože jak se zdá, tak má Max oči jenom pro ni. Její největší záporné vlastnosti jsou asi chladnost a hamižnost, ale naopak její nejsilnější stránkou je humor, ač úmyslný nebo neúmyslný. Velkým problémem mezi ní a Maxem je také to, že C.C. vůbec nebera v úvahu jeho tři děti - ani nazná jejich jména. Jedou ji Niles dokonce namluvil, že děti jsou čtyři. Mimochodem Niles je ten, který má slečnu Babcock snad nejméně rád ze všech, celou dobu se pořád počťuchují a urážejí. Ale Niles je právě ten, se kterým C.C. nakonec zkončí. Po strávené noci C.C. otěhotní a dokonce se s Nilsem (po tom, co ho C.C. několikrát odmítla) ,při to Fran zrovna rodí, vezmou. Mimochodem, zkratka C.C. ve skutečnosti znamená Cudní Clair :-D.

Chůva k pohledání - Niles

30. června 2009 v 20:27 | © Webmaster by : Jenniss |  ► Postavy
Fakta:
Celé jméno: Niles
Rodiče: Neznámo
Sourozenci: Neznámo
Stav: Ženatý
Děti: -
Manželka: C.C. Babcock
Práce : sluha

Niles je sluha v rodině Sheffieldů a většinu svého života pracuje pro Maxwella. Bytí sluhou je v Nilesově rodině tradicí, jeho otec i dědeček také sluhy byli a navíc byli i asociaci pro sluhy, kam se NIles později také dostane. Byl v rodině mnoho let, i když byl Max ženatý se svojí první ženou Sarah.
Dlouhou dobu po smrti Sarah bylo v domě temno, toho využívala C.C. Babcock. Přestože Niles považuje C.C za ďábla, ve skritu duše ji má rád. Ale navenek ji nenávidí a ona mu to také řádně oplácí.
Když Maxwell najal Fran, Niles se s ní hned skamarádil. Byl také největším fandou vztahu Fran a Maxe.
Nilesovou nejsilnější vlastností je jeho zvědavost. Nejčastněji ho najdete s uchem u dvěří (případně u zdi) a po domě má rozházené všejaké odposlechy. Ale drby si samozřejmě nenechává pro sebe. Rád s nimi zásobí Fran a ze škodolibosti některé vypráví C.C.

Chůva k pohledání - Sylvia Fine

30. června 2009 v 20:04 | © Webmaster by : Jenniss |  ► Postavy

Fakta:
Celé jméno: Sylvia Fine
Rodiče: Yetta Rosenberg
Sourozenci: neznámo
Stav: vdaná
Děti: Fran Fine, Nadine Fine
Vnučka: Jonáš, Eva Kateřina (Děti Fran)
Manžel: Morthy
Práce : důchod

Sylvia je Franina matka. Jediné co chce, je aby se její dcera Fran provdala za boahtého muže a aby jí porodila vnoučata. Často kvůli tomu popichuje nejen Fran, ale i Maxwella. Žije v bytě ve Flushingu v Queensu spolu se svým manželem, a otcem Fran, Mortym. Zvláští je, že Morty se v seriálu skoro vůbec neobjevuje a když, tak jen jeho paruka. Sylvijinou venkou vášní je jídlo - jinými slovy sní všechno, na co přijde, ale i nepřijde. Jednou dokonce přišla brzy ráno k Fran a chtěla, aby jí Niles udělal něco k jídlu.


Chůva k pohledání - Brighton Sheffield

30. června 2009 v 20:00 | © Webmaster by : Jenniss |  ► Postavy
Fakta:
Celé jméno: Brighton Sheffield
Rodiče: Otec - Maxwel Sheffield, Matka - Sarah Sheffield (mrtvá)
Sourozenci: Maggie, Gracie
Stav: svobodný
Děti: -
Manželka: -
Práce :student

Brighton je prosřední dítě Maxwella Sheffielda a zároveň jeho jedinný syn. Brighton je tak trošku vypočítavý a majetnický. Pro peníze by si doslova enchal vrtat koleno. Jedinné co mu chybí je holka, kterou neustále hledá, hledá a hledá. Často se je právě snaží nalákat na svoje peníze. Stejně jako jeho otec chce být jednou producentem. Yeta mu neřekne jinak než Schlomo. Ještě než přišla do domu Fran, byl nevychovaný fracek, který cyhnal každou předcházející chůvu.

Chůva k pohledání - Valerie Toriello

30. června 2009 v 19:52 | © Webmaster by : Jenniss |  ► Postavy
Fakta:
Celé jméno: Valerie Toriello
Rodiče: Neznámo
Sourozenci: Neznámo
Stav: svobodná
Děti: -
Manžel: -
Práce : prodavačka

Val je Franina trochu hloupoučká kamarádka, se kterou se znají od nepaměti. Val stejně jako Fran vyrostla ve Flushingu. Jako poslední z ročníku není vdaná a s přítelem ji také moc často neuvidíte. Její a Franino kamarádství pořádně zaskřípalo jen jednou - když přijela jejich adoptivní dcera (na dálku) Mai-Ling do New Yorku a Val se s Fran nemohly dohodnout jakým způsobem ji budou "vychovávt". Na začátku seriálu pracovala Val ve stejném salonu pro nevěsty jako Fran, ale pak je obě Danny Imperiali vyhodil. Fran a Val jsi sou velmi blízké, Val šla dokonce Fran za svědka na svatbě.


Chůva k pohledání - Yetta Rosenberg

30. června 2009 v 19:42 | © Webmaster by : Jenniss |  ► Postavy
Fakta:
Celé jméno: Yetta Rosenberg
Rodiče: Neznámo
Sourozenci: Neznámo
Stav: zasnoubená
Děti: Sylvia Fine
Vnučka: Fran Fine, Nadine
Manžel: -
Práce : důchod

Yetta je Sylviina matka a Franina babička. Může ji být tak něco kolem sedmdesáti nebo osmdesáti. V mládí žila bouřlivým životem a stejně tak i teď. V domově důchodců, kde bydlí si našla nového snoubence (kterého si ale v seriálu nikdy nevzala). Yeta je trochu sklerotická a občas zmatená. Je to vášnivá kuřačka, která svým zlozvykem odnaučila Brightona kouřit.

Chůva k pohledání - Maggie Sheffield

30. června 2009 v 19:36 | © Webmaster by : Jenniss |  ► Postavy
Fakta:
Celé jméno: Maggie Sheffield
Rodiče: Otec - Maxwel Sheffield, Matka - Sarah Sheffield (mrtvá)
Sourozenci: Gracie, Brighton
Stav: vdaná
Děti: -
Manžel: Michael (model)
Práce : škola

Margaret je nejstarší dcera Maxwella a Sarah Sheffieldové. Nejdříve byla rozpačitá a zoufalá z toho, že by se do ní žádný kluk nemohl zamilovat. Pořád se hádá a pošťuchuje se svým bratrem Brightonem, o kterém si myslí, že to je pitomec. Po tom, co Fran nastoupila v domě jako chůva, se tichá šedá myška Maggie, proměnila v krásnou slečnu, až neuvěřitelně podobnou své matce (jak řekl Maxwell). Maggie zdárně prošla pubertálními léty a nakonec se vdala za modela převádějícího spodní prádlo. V posledním díle se Maggie se svým manželem přestěhuje do Paříže, kde má Michael pracovat.

Chůva k pohledání - Rachel Chagall

30. června 2009 v 19:22 | © Webmaster by : Jenniss |  ► Herci
Jméno : Rachel Chagall
Datum narození : 24.11.1952
Znamení : Střelec
Povolání : Herečka
Místo narození : New York, USA
Chůva k pohledání : Val Toriello
Manžel : -
Dítě: Dvojčata - Eva, Jonáš
Barva vlasů : Blond
Barva očí : Zelená

Rachel Chagall je původním jménem Rachel Levin, ale protože už jedna herečka s takovým jménem existovala změnila si příjmení na Chagall. Rachel je nepochybně známá především pro roli trochu pomalejší Val Toriello v seriálu Chůva k pohledání. Chagall také hostovala v pořadech Just Shoot Me! a Strong Medicine. Pod svým pravým jménem se objevila v Gaby: A True Story, kde si zahrála hlavní roli - Gabrielu Brimmer. Dále se objevila například v White Palace v roli Rachel.

Chůva k pohledání - Ann Morgan Guilbert

30. června 2009 v 19:09 | © Webmaster by : Jenniss |  ► Herci
Jméno : Ann Morgan Guilbert
Datum narození : 16.10.1928
Znamení : Váhy
Povolání : Herečka
Místo narození : Minneapolis, Minnesota, USA
Chůva k pohledání : Yetta Rosenberg
Manžel : -
Dítě: dvě dcery
Barva vlasů : Šedá
Barva očí : Zeleno - modrá

Ann navštěvovala Solomon Juneau (střední škola) a maturovala v roce 1946). Svoji úspěšnou kariéru začala v 50. letech v Billy Barnes Revue, kde občas hrála nebo zpívala. Po té následovala Dick Van Dyke Show, což ji otevřelo cestu k účinkování v mnoha televizních pořadech a seriálech v roli vedlejších postav. Přestože účinkovala v mnoha pořadech, neměly její postavy vždy stejnou povahu, jako to bývá u mnoha herců - zahrála si například v Emergency nebo v Picket Fences. Nyní žije Ann v Kalifornii a má dvě dcery. Jejím spolužákem na střední škole byl kosmonaut James Lovell

Chůva k pohledání - Benjamin Salisbury

30. června 2009 v 19:03 | © Webmaster by : Jenniss |  ► Herci
Jméno : Benjamin Salisbury
Datum narození : 19.10.1980
Znamení : Váhy
Povolání : Herec
Místo narození : Minneapolis, Minnesota, USA
Chůva k pohledání : Brighton Shefield
Manželka : Kelly Murkey
Barva vlasů : Hnědá
Barva očí : Zelená

Začal hát v 9 letech rolí v dětském divadle hrou Sleeping Beauty. Přestože to není zrovna Broadway, Benjamin brzsy začal dostávat dobré nabídky. Jeho první úspěšný film se jmenuje Captain Ron. Po několka dalších rolí vyhrál konkurz na roli Brigtona v seriálu televizní stanice CBS Chůva k pohledání. V roce 1998 maturoval Benjamin na Wayzatské střední škole ve městě Paymouth v Minesotě. Na podzim téhož roku nastoupil na American University ve Washingtonu D.C. Po dokončení bakalářských studíí v oboru filosofie se vydal na dráhu žurnalisty v rádiu. Salisbury se oženil 2.7. 2006 s Kelly Murkey. Benjamin má tři sourozence (2 sestry a bratra) se kterými si je velmi blízký, přestože nidko z nich není herec. Benjamin je výborný tanečník.

Chůva k pohledání - Nicholle Tom

30. června 2009 v 18:42 | © Webmaster by : Jenniss |  ► Herci
Jméno : Nicholle Tom
Datum narození : 23.3. 1978
Znamení : Beran
Povolání : Herečka
Místo narození : Hinsdale, Illinois, USA
Chůva k pohledání : Maggie Shefield
Manžel : -
Dítě: -
Barva vlasů : Blond
Barva očí : Zelená
Výška : 171 cm

Nicholle je z dvojčat - její dvojče bratr David Tom je také herec. Ještě mají sestru Heather, která je o dva pů roku starší a je také herečka. Svoji hereckou kariéru začala spolu s bratrem v 8 letech v Chicagu. Před proslavením se v seriálu Chůva k pohledání hrála sestru Scotta Scalona v začátcích seriálu Baverly Hills 90210. V devadesátých letech také hrála Ryce v oblíbeném rodiném filmu Beethoven a následně v pokračování Beethoven 2. Už ale nemohla hrát ve 3. a 4. pokračování, protože byla na svoji roli moc stará. Miluje plavání, ježdění na koni, nakupování špičkového oblečení a chození do kina. Má psa jménem Portia.

Chůva k pohledání - Renée Taylor

30. června 2009 v 18:36 | © Webmaster by : Jenniss |  ► Herci
Jméno : Renée Taylor
Datum narození : 19.3.1933
Znamení : Ryby
Povolání : Herečka
Místo narození : New Your, USA
Chůva k pohledání : Sylvia Fine
Manžel : Joseph Bologna
Dítě: Gabriel Bologna
Barva vlasů : Blond/ šedá
Barva očí : Hnědá

Známá je hlacně díky roli Sylvie Fine, nenasytné matky Fran v seriálu Chůva k pohledání. V letech 1992-1994 hrála drzou židovskou matku hlavního hrdiny v seriále HBO "Dream On". Na podzim roku 1993 začala hrát židovskou matku i v seriále Chůva k pohledání. Rok hrála tyto obě, prakticky stejné, role najednou. Renee je od roku 1965 vdaná za italo-amerického herce Josepha Bolognu a je matkou herce Gabriela Bologni. Taylor a Bologna napsali Brodwayský hit - komedii Lovers and Other Strangers, která si vysloužila oscarouvou nominaci za scénář. V roce 1971 tito dva napsali film made for Each Other, ve kterém si také zahráli. Renee Taylor také hrála v roce 1968 Evu Braunovou v The Producers.
| © Jenniss 2008 - 2011 | All Rights Reserved | copyring: charmed-jenniss.blog.cz |